VšĮ Lazdijų socialinių paslaugų centras
Banner
DUOday 2023 sėkmingai įgyvendinta Lazdijuose ir dar 18 Lietuvos miestų

DUOday 2023 sėkmingai įgyvendinta Lazdijuose ir dar 18 Lietuvos miestų

 

Gegužės 25 dieną Lietuvoje jau ketvirtą kartą vyksta DUOday – diena, kai įmonės bei organizacijos visame pasaulyje kviečia žmones su negalia išbandyti naujas profesijas bei darbo roles. Šiais metais  iniciatyva sėkmingai įgyvendinta ir Lazdijuose bei dar 18 Lietuvos miestų. Savo jėgas apjungė 24 žmones su negalia atstovaujančios organizacijos ir 147 darbdaviai – nuo prezidentūros iki Palangos gintaro muziejaus.

Per DUOday žmogus su negalia visą darbo dieną praleidžia pasirinktoje organizacijoje: stebi įmonės darbo procesus, pagal galimybes atlieka kai kurias užduotis, dalyvauja susitikimuose, kartu pietauja ir bendrauja su kolektyvu. Šiais metais siūlomos profesijos bei rolės labai skirtingos – nuo skambučių centro darbuotojų, apskaitininkų, produktų komplektuotojų iki ministro. Dalyvauja tokios organizacijos kaip „Swedbank“ Lietuvoje, „Yara Lietuva“, „Rimi Lietuva“, „Decathlon“, „Telia Lietuva“, „Biržų duona“, „Grūstė“, Lietuvos prezidentūra, Lietuvos oro uostai, Lietuvos paštas, Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei daugelis kitų.

Lazdijuose įgyvendinant iniciatyvą dalyvavo šios įmonės: VšĮ "Lazdijų turizmo informacinis centras", Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Lazdijų UŽT, Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos Veisiejų regioninio parko grupė, M. Vekterienės PĮ, UAB "Inrim Lt", Lazdijų rajono Vidzgailų kaimo bendruomenės komitetas. Esame dėkingi šioms įmonėms kurios nepabijojo ir prisijungė prie šios gražios iniciatyvos bei šiltai priėmė žmones su negalia.

Iniciatyvoje dalyvavusios įmonės priėmė neįgaliuosius išbandyti savo jėgas vedėjo, vadybininko, bibliotekininko, lankytojų centro administratoriaus, socialinio darbuotojo ir barmeno - padavėjo darbo pozicijose.

Iniciatyvoje dalyvavusių įmonių ir įstaigų darbuotojai džiaugėsi turėję galimybę  įsitikinti, jog negalia kaip teigė VšĮ "Lazdijų turizmo informacinio centro" vadybininkė, laikinai direktoriaus pareigas einanti Jolita Bakšaitė „Negalia ne nuosprendi, jokio skirtumo... svarbu žmogaus noras ir tikslų siekimas“, UŽT Lazdijų skyriaus vedėja Renata Jančiauskienė dalindamasi įspūdžiais kalbėjo „ Kėdės pasimatuotos, emocijų daug -  žmogus su negalia puikiai įsilietų į komandą. Juk jokio skirtumo, su ar be negalios, jei esi motyvuotas ir kompetentingas specialistas.

Jurgita Kuprytė, socialinės įdarbinimo agentūros „SOPA“, 2019 metais į Lietuvą atvežusios tarptautinę DUOday iniciatyvą, vadovė pabrėžia, kad projektas turi du tikslus: „Žmonės su negalia skirtingose organizacijose gali nors vieną dieną išbandyti įvairias profesijas, o taip pat šviečiame visuomenę, darbdavius apie žmonių su negalia gebėjimus, apie tai, kad jų daugiau galėtų dalyvauti darbo rinkoje. Iniciatyva sėkmingai įleido šaknis Lietuvoje, šiais metais visoje Lietuvoje darbuosis beveik 400 duetų! Ir jeigu pradžioje DUOday aktyviau palaikė tarptautinės organizacijos Vilniuje, dabar įsitraukia vis daugiau darbdavių mažesniuose miesteliuose, lietuviško kapitalo bei valstybinių įmonių“, – sako ji. – „Tikime, kad ateityje tai virs žmonėms su negalia pritaikytomis darbo vietomis. “

Šių metų balandžio 1-os dienos Užimtumo tarnybos duomenimis, iš viso registruota virš 12 tūkstančių šiuo metu nedirbančių žmonių su negalia. Lietuvos žmonių su negalia įdarbinimo skaičiai yra žemesni negu Europos Sąjungos šalių vidurkis, todėl DUOday – mūsų šaliai itin svarbi iniciatyva, tvirtina Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorė Eglė Čaplikienė: „Džiaugiamės, kad šiais metais DUOday  iniciatyva plečiasi ir į kitus regionus, kad mažesnių miestų dalyviai gali išbandyti savo jėgas atviroje darbo rinkoje, susipažinti su skirtingomis profesijoms, o gal net įsidarbinti. Mūsų organizuojamų „Jokio skirtumo“ kontaktų mugių metu regionuose dažniausiai įvardijamas darbdavių trikdis, kodėl visgi nėra „jokio skirtumo“ įdarbinti darbuotoją su ar be negalios, yra nežinia, natūrali baimė. Ir DUOday iniciatyva tą baimę pakeičia supratimu. O mes šiemet vėl kviesime visų darbdavių atstovus mokymų metu įgyti žinių apie darbuotojų, turinčių negalią, įtraukties į darbo rinką svarbą, negalios specifiką, valstybės pagalbą darbdaviui, o tuomet išdrįsti žengti tą žingsnį naujų patirčių link!”

 

Iniciatyvos organizatoriai ir įgyvendintojai:

Viešoji įstaiga Lazdijų socialinių paslaugų centras

Vedėja socialiniams reikalams Raminta Mikelionienė

Tel. Nr. 8 606 64274

El.p. raminta.mikelioniene@lazdijuspc.lt

#DUOday2023

 

 

Versija spausdinimui
Atgal

Informacija atnaujinta:2023-06-05